Kauden ensimmäinen turnaus taputeltu
7.11.2019 21:00 Uutisointi / G1 pojat / P12

2012:sille menestystä ensimmäisissä peleissä

Sunnuntaina 3.12 päästiin tosi toimiin kaikkien joukkueen peliryhmien osalta. Pelit pelattiin Espoossa Esport areenalla. Päivän aikana pelasivat Black, Red ja White kaikki loistavasti ja kokonais saldona päivästä olikin kotiin tuomisena komeasti 10 voittoa, 1 tasapeli ja vain 1 niukka tappio. Useat pojat pääsivät pelaamaan emsimmäiset pelinsä salibandyssa ja osalle pelejä oli jo ennestään useampi alla. Kaikilla oli kuitenkin kivaa ja tästä on hyvä jatkaa seuraaviin peleihin, jotka pelataankin Red ja White peliryhmien osalta 23.11 Myllypurossa ja Blackin osalta 24.11 Ruskeasuolla.

Kauden toistaiseksi tärkein turnaus pelataan 19.1 Vehkojalla, jossa pääsemme kotiturnauksessa näyttämään muille joukkueille turnauksen järjestämisessä mallia ja varsinkin miten hyvä buffa osataan Hyvinkäällä tehdä! Pojat ovat jo siihen mennessä omalta osaltaan näyttäneet muille joukkueille, että SCH:ssa osataan myös pelata.


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Kesäkuu   »
Kategoriat