3. kierros pelattu ja syyskauden puoliväli ylitetty
16.11.2020 9:56 Uutisointi / F1 pojat / P11

Jaguaarit Myllypurossa

Vallitsevassa tilanteessa voidaan olla sekä yllättyneitä että iloisia kun olemme saaneet pelattua syyskauden puolivälin yli normaalisti. Tai no, nyt striimauksesta on tullut uusi normaali ja koskaan aiemmin ei näin nuorena ja laajalti oltu vielä tube-tähtiä. Nyt on jo arkipäiväistä katsoa upeita suorituksia livenä tai uudestaan solidsportin, youtuben ja facebookin kautta.

Iso kiitos vapaaehtoisille vanhemmille ja taustoille tämän mahdollistamisesta!

Mites ne itse pelit? Tiukkaa oli taas ja sopivasti saatiin sarakkeeseen voittoja, tappioita ja tasapelikin. Tulosten takana tietysti ne tärkeimmät asiat, eli paljon yrittämistä, hyvää liikuntaa, onnistumisen riemua ja toki pettymyksiäkin kuten tähänkin harrastukseen kuuluu. Mutta ennenkaikkea mukavia yhteisiä päiviä joukkuekavereiden kanssa.

Alempi haastajasarja

SCH Leijonat - SB Vantaa Sininen 6-15

SCH Leijonat - EräViikingit Kulta 4-3

Ylempi haastajasarja

SCH Jaguaarit - EräViikingit Valkoinen 3-2

SCH Jaguaarit - Hawks Yellow 8-10

SCH Jaguaarit - M-Team Blue 3-11

Kilpasarja

SCH Tiikerit - SB-97 Musta 7-2

SCH Tiikerit - SB Vantaa Musta 3-3

Syyskausi summattuna kolmen kierroksen jälkeen

  • Leijonat alemmassa haastajassa 4 voittoa ja 4 tappiota
  • Jaguaarit ylemmässä haastajassa 3 voittoa ja 6 tappiota
  • Tiikerit kilvassa 5 voittoa ja 2 tasapeliä

Seuraavan kierroksen pelit pelataan la 21.11. (Leijonat) sekä la 28.11. (Jaguaarit) ja su 29.11. (Tiikerit).

Kannusta ja seuraa striimejä @FB


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Marraskuu   »
Kategoriat