Tasapeli ja voitto tuliaisina B-poikien kauden ensimmäisistä sarjapeleistä
4.10.2020 18:25 Uutisointi / Pojat / P03-06

Tasapeli ja voitto tuliaisina B-poikien kauden ensimmäisistä sarjapeleistä

B-pojat kävivät Vantaan Campo Centerissä pelaamassa syyskauden ensimmäiset sarjapelinsä uudella kokoonpanolla. Joukkueessa olivat uusimpina tulokkaina y-pelaajat Samppa Hartikainen ja Riksa Iso-Kungas sekä 04-pelaajat Anttoni Tallgren ja Erppa Lepola. Avuksi oli saatu myös kentällinen C1-pelaajia.

Ensimmäinen vastustaja oli Indians II Espoosta. SCH:lla meni vähän harjoitteluksi, kun paikkoja haettiin ja käynnisteltiin aamupeliä, mutta lopputulokseksi saatiin hienot 4-4 -tasalukemat.

Toisena vastassa oli FBC Raseborg, joka voitettiin 2-1 -lukemilla katsomon jännittäessä jo vauhdikkaampaa peliä alusta loppuun saakka.

Pisteille pääsivät Riksa Iso-Kungas 2+2, Arttu Karpinski 1+2, Erppa Lepola 1+0, Anttoni Tallgren 1+0, Jimi Pirttilahti 1+0 sekä Eero Aittokallio 0+1. Torjunnoissa Jasper Järvinen on tilaston kakkosena 89,36 torjuntaprosentilla.

Pelaamassa olivat #1 Järvinen Jasper, #5 Kaarela Samu, #10 Iso-Kungas Rikhard, #12 Sokka Leo, #13 Lepola Erppa, #18 Leinonen Saku, #19 Aittokallio Eero, #24 Hartikainen Samuel, #25 Oksanen Riku, #26 Tallgren Anttoni, #29 Pirttilahti Jimi, #33 Jussila Oskari, #34 Karpinski Arttu (C), #48 Stenberg Viljami, #51 Koponen Ville

Valmentajana toimi B-poikien päävalmentaja Noora Kuisma ja huoltajana Riitta Karpinski.


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Lokakuu   »
Kategoriat