Uudelle aloittavalle joukkueelle heti hienoja uutisia
27.4.2021 11:03 Uutisointi / Pääsivusto

P8 ikäkausijoukkue saa heti aloitukseen merkittävän sponsorin

Toyota Material Handling Finland Oy on mukana tukemassa syksyllä aloittavan P8 joukkueen kautta. Näin korona aikaan tämän kaltaiset uutiset ovat todella mieluisia uutisia! Toyota Material Handling Finland Oy:n mukaan tulo antaa hyvän pohjan aloittavalle ikäkausijoukkueelle ja näin joukkueen perustamisvuotena pelaajakohtaiset maksut jäävät merkittävästi pienemmiksi. Tämän toivotaan houkuttelevan uusia lapsia harrastuksen pariin. Tahdon kiittää alkavan joukkueen P8 ja SCH:n seuran puolesta Toyota Material Handling Finland Oy:tä lasten harrastuksen tukemisessa! Toivottavasti yhteistyömme saa jatkoa myös tulevina kausina.

Seuratyöntekijä Tomi Laaksonen

Juttu korjattu salibandyn uuden ikäkausiluokittelun mukaiseksi. P8 ikäryhmä koostuu 2014-2015 syntyneistä pojista.


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Marraskuu   »
Kategoriat