Sääntömääräinen vuosikokous 29.10.2020 kello 18:00
21.10.2020 23:02 Uutisointi / Pääsivusto

Sääntömääräinen vuosikokous 29.10.2020 kello 18:00

Sport Club Hyvinkää ry:n vuosikokous järjestetään Vehkojan koululla torstaina 29.10.2020 kello 18:00 alkaen. Covid-19 aiheuttaa omat haasteensa kokouksen pitämiseen. Seuramme säännöt eivät mahdollista kokouksen järjestämistä etäkokouksena, mutta saamme pidettyä tilaisuuden turvallisena, kun huomioimme toisemme ja voimassa olevat toiminta ohjeet. Kokoukseen osallistujilta velvoitetaan maskin käyttöä, ellei tälle ole terveydellistä estettä.

Kokoukseen osallistuakseen ei tarvitse olla yhdistyksen jäsen, mutta puhe- ja äänioikeutta käyttääkseen tulee jäsenmaksun kuitenkin olla maksettuna. Koska kevään kokous, jossa asia olisi päätetty jäi pandemian vuoksi pitämättä, tulee jäsenmaksua maksaa 30 euroa. Jos jäsenmaksun suuruus muuttuu, tullaan erotus hyvittämään/laskuttamaan kokouksen jälkeen erikseen. Maksun voi suorittaa joko pyytämällä laskun sähköpostilla talous@sch.fi , tai paikan päällä pankkikortilla.

Alle 15-vuotiaiden vanhemmilla on myös mahdollisuus osallistua äänivaltaisena jäsenenä (yksi vanhempi/maksava jäsen) hoitamalla jäsenmaksun kuten yllä on mainittu.

Sekä puheenjohtaja että taloudenhoitaja olisivat väistymässä tehtävistään. Allekirjoittaneen osalta muuttuneet elämäntilanteet sopivat huonosti yhteen seuran pyörittämisen kanssa. Uusi työ ja vaihtunut kotipaikkakunta ovat osaltaan aiheuttamassa haasteita seuratyöhön osallistumiseen.

Lisätietoa puheenjohtajan tehtävistä saa minulta joko sähköpostilla jani.ahola@sch.fi tai puhelimella 040-779 4471. Lisätietoja taloudenhoitajan tehtävistä Leena Mölsältä leena.molsa@sch.fi .

Kokouksen esityslista alla.

Tervetuloa!

Sport Club Hyvinkää ry
Sääntömääräinen vuosikokous 2020

Päivä:To 29.10.2020
Aika:Klo. 18.00
Paikka:Vehkojan koulun auditorio

Esityslista

1.Kokouksen avaus

2.Kokouksen järjestäytyminen

  • Puheenjohtajan valinta
  • Sihteerin valinta
  • Kahden pöytäkirjan tarkastajan valinta
  • Kahden ääntenlaskijan valinta

3.Todetaan läsnä olevat äänioikeutetut jäsenet

4.Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen

5.Esityslistan hyväksyminen

6.Seuran toimintakertomus kaudelta 2019-2020

7.Seuran tilinpäätös 1.6.2019 – 31.5.2020

8.Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntäminen hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille

9.Toimintasuunnitelma kausille 2020 – 2022

  • Hallitus esittää että toimintasuunnitelma päivitetään hallituksen ja seuran työntekijöiden kanssa yhdessä

10.Seuran taloussuunnitelma tilikaudelle 1.6.2020 – 31.5.2021

11.Päätetään jäsenmaksun suuruudesta

  • Hallitus esittää jäsenmaksun suuruudeksi 35 (kolmekymmentäviisi) euroa

12.Hallituksen palkkiot

  • Hallitus esittää, että hallituksen jäsenille maksetaan palkkioita; Puheenjohtajalle sekä seuran taloudenhoitajalle maksetaan palkkiota 200 euroa kuukaudessa. Hallituksen muille jäsenille ei makseta palkkiota.

13.Valitaan hallitukseen puheenjohtaja kahdeksi toimintakaudeksi, 3-5 varsinaista jäsentä ja 3 varajäsentä. Valitaan kaksi toiminnantarkastajaa kaudelle 2020-2021

14 Esitetään sääntömuutosta

  • Hallitus esittää sääntömuutosta; kirjataan mahdollisuus järjestää yhdistyksen kokoukset hybridikokouksina joihin on etäosallistumismahdollisuus

15.Muut asiat

16.Seuraava kokous

17.Kokouksen päättäminen

Hyvinkäällä 21.10.2020
Jani Ahola
SCH ry:n puheenjohtaja


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Marraskuu   »
Kategoriat