SCH on saanut tukea Hyvinkään kaupungilta vähävaraisten lasten ja nuorten harrastamiseen
9.8.2020 23:27 Uutisointi / Pääsivusto

Hyvinkään kaupunki ja SCH yhdessä tukemaan vähävaraisten liikuntaa

Hyvinkään kaupunki on myöntänyt Sport Club Hyvinkää ry:lle avustusta, joka käytetään vähävaraisten perheiden lasten ja nuorten liikunnan edistämiseksi. Avustusta voi saada perheet, joiden 7-15 -vuotiaat lapset harrastavat salibandya SCH:ssa.

Mikäli tarvitsette taloudellista helpotusta lapsenne salibandyharrastukseen, olkaa yhteydessä ikäkausijoukkueenne joukkueenjohtajaan. Joukkueenjohtajan kanssa tehdään vapaamuotoiset avustushakemukset, jotka toimitetaan SCH hallitukselle käsiteltäväksi viimeistään 30.9. Päätös avustuksen saajista tehdään lokakuussa.


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Marraskuu   »
Kategoriat