SCH:n kauden palkitut
26.5.2020 15:22 Uutisointi / Pääsivusto

Tätä pelaajien koho kohtaa ei valitettavasti päästy järjestämään. Arkistokuva viime kauden päätäjäisistä

Valitettavasti tänä vuonna seura ei voinut järjestää päättäjäispalkintogaalaa, vaan joukkueet saavat omissa tilaisuuksissaan palkita pienemmällä porukalla kauden aikana ansioituneet. Vuoden kehittyjän ja vuoden joukkuepelaajan valitsivat joukkueen valmennus perusteluineen ja MVP:n valitsi joukkueen tai peliryhmän pelaajat keskuudestaan omasta mielestään joukkueen arvokkaimmaksi pelaajaksi. Kaikki kerholaiset saavat kaudesta kultaisen mitalin hienosti suoritetusta kaudesta kerhotoiminnassa. Sport club Hyvinkään joukkueiden kauden 2019-2020 palkitut pelaajat ovat seuraavat:

Naiset Edustus

Erittäin tasainen sarja. Kuudensia lohkossa mutta teoreettiset mahdollisuudet nousukarsintoihin oli viimeiseen kahteen peliin, jotka jäi pelaamatta.

Vuoden kehittyjä: Aino Tuovila

-Kehittyi karvaamisessa ja maskipelaamisessa paljon. Joukkueen paras karvaaja.

Vuoden joukkuepelaaja: Jenna Salo

-Aina hymyilee treeneissä. Kova tekemään töitä. Joukkueen nopeimpia pelaajia.

MVP: Kikka Janhunen

M2

Hieno kausi kokemattomalla joukkueella. Alkukaudesta tuli suuri numeroisiakin tappiota, mutta loppukaudesta oli jo kehitystä tapahtunut ja pystyttiin haastamaan niitä parempia joukkueita ja saatiin muutama hyvä voitto.

Vuoden joukkuepelaaja: Simo Liettilä

Vuoden kehittyjä: Mika Kurikka

MVP: Sami Sääksmäki

B-pojat

MVP: Jakob Pudas
-Jake koska onnistunut tekee maaleja tärkeisiin paikkoihin ja vienyt joukkuetta eteenpäin ja on lisäksi mukava jätkä ja hyvä pelaa yksilönä, sekä joukkueelle.
Vuoden joukkuepelaaja: Atte Kiljunen
-Treeneissä ja peleissä aina hyvällä mielellä tehden asiat täysiä. Ei kuitenkaan ota hommaa liian vakavasti ja aina myös pilke silmäkulmassa. Tulee kaikkien kanssa toimeen ja luo hyvää henkeä joukkueeseen! Atte on myös erinomainen pelaaja.
Vuoden kehittyjä: Tuukka Ruokonen
-Jaksanut painaa treeneissä hyvällä sykkeellä josta kehitys kokonaisvaltaiseksi pelaajaksi. Pystyi pelaa hyvällä tasolla vuotta vanhemmissa B pojissa. Voitti kaksinkamppailut ja oli monipuolinen pelaaja pelaten kaikkia pelipaikkoja.

P05/06

Joukkueen kausi oli loukkaantumisten täyttämä. Osallistuimme 05 ikäluokan ylempään haastajasarjaan ja 04 ikäluokan alueliigaan. Pelejä pelattiin vaihtelevalla menestyksellä saaden arvokasta kokemusta tulevaa kautta varten.

Vuoden kehittyjä: Erkkilä Nooa

- kehittynyt puolustajana. Avaa peliä ja pelaa paikkaansa rauhallisesti havainnoiden.

Vuoden joukkuepelaaja: Oksanen Riku

- ottaa roolia pukukopissa

MVP: Joukkueen kapteeni Elmeri Koskela

P04 haastaja

MVP: Jasper Järvinen

-Pelasi hyvän kauden maalissa ja piti joukkuetta monesti pystyssä

Vuoden joukkuepelaaja: Aleksi Karttunen

-Yrittää täysillä ja pelaa joukkueen eteen.

Vuoden kehittyjä: Leo Sokka

-Kävi aktiivisesti harjoituksissa ja myös kehittyi kauden mittaan.

P07

SCH Salamat/ P07 pelasi syksyllä 2019 oman ikäluokkansa D2-kilpasarjaa sekä vuotta vanhempien D1-ylempää haastajasarjaa. Salamat voitti molemmat lohkonsa ylivoimaisesti siirtyen kevääksi 2020 D2- eliittisarjaan sekä D1-välisarjaan. Kausi jäi ikävästi kesken, mutta tavoitteena olisi ollut hyvä sijoittuminen D2:sen aluelopputurnauksessa. Vuodenvaihteessa pelatussa Helsinki Floorball Cupissa Salamat sijoittui kovatasoisessa kilpasarjassa hopealle.

P08

Vuoden kehittyjä: Kylmälä Samuel

-Samuel on yksi tunnollisimmista harjoittelijoista. Otti ison askeleen lähtemällä maalivahdiksi tilanteessa, jossa ei ollut muita halukkaita. Hän suoriutui uudessa roolissa hienosti taistelemalla aina loppuun saakka.

Vuoden joukkuepelaaja: Peltola Sakri

-Sakrin asenne on kaikkea tekemistä kohtaa super positiivinen. Ei koskaan huonoa päivää ja pelaa aina loppuun saakka.

MVP: Vanhalakka Onni.

P09

Vuoden joukkuepelaaja Black: Joel Saari

-On nöyrä tunnollinen joukkueen eteen töitä tekevä pelaaja.

Vuoden kehittyjä Black: Ville Loitokari

-On ottanut ison harppauksen kehityksen tiellä.

MVP Black: Raunio Juho


Vuoden joukkuepelaaja Tornadot: Santeri Turunen

-Antaa kaikkensa joukkueen eteen jokaisessa tilanteessa. Tiukoissa tilanteissa omalla periksiantamattomuudellaan johdattaa joukkuetta vahvempiin suorituksiin. Joukkuepalaaja-asenteen omaava pelaaja.

Vuoden kehittyjä Tornadot: Tatu Otteet

-Puolustuspään pelaamisessa vahvistuneet entisestään hyvän peliälyn ja pallovarmuuden ansiosta. Mailataituruus kehittynyt entisestään samoin vahvuus käsitellä henkisesti pelin vaihtuvia tilanteita.

MVP Tornadot: Suorajärvi Juho

P10

MVP Titaanit: Niilo Tolvanen

Vuoden kehittyjä Titaanit: Elias Boman

-Elias on kauden aikana kehittynyt isoin harppauksin hyökkääjänä ja tuonut joukkueen hyökkäys päähän lisää vahvuutta ja päänvaivaa vastustajille. Pelillinen ja taidollinen kehitys on mennyt hienosti eteenpäin koko kauden ajan.

Vuoden joukkuepelaaja Titaanit: Miko-Matias Luosujärvi

-Miko-Matias on ollut jo useamman vuoden pelannut nousujohteisesti joukkueen pakkina ja tukenut erittäin hyvin joukkueen puolustuspäätä ja pelin rakentamista. Miko-Matias ottaa homman, kuin homman hyvin haltuun kentällä ja treeneissä.


MVP Pantterit: Eevert Oksanen

Vuoden kehittyjä Pantterit: Lenni Pirttilahti

-Lenni on parantanut peliään ja taidollista osaamistaan koko kauden ajan nousten joukkueen kantaviin hahmoihin. Lenni pystyy kannattelemaan joukkuetta ja ratkaisemaan pelejä hyvillä suorituksillaan.

Vuoden joukkuepelaaja Pantterit: Niklas Aalto

-Niklas osallistuu kaikkeen tekemiseen aktiivisesti, harjoittelee kuunnellen ohjeita, kannustaa joukkuetovereita peleissä ja antaa hyvällä asenteella parhaan suorituksensa peleihin tukien joukkuetta.

P11

Pojat11 pelasi menneellä kaudella pelejä haastaja ja kilpatasolla. Koko joukkue kehittyi niin joukkue- kuin pelillisissäkin taidoissa läpi vuoden. Yksilötasolla otettiin isoja harppauksia ja mukaan joukkueeseen saatiin kauden loputtua yli 30 pelajaa.

Tänä vuonna palkittavia P11 joukkueessa ei eritellä, koska kausi jäi kesken, vaan annetaan iso kunniamaininta koko joukkueelle: Hieno kausi, ollaan ylpeitä teistä kaikista ja jatketaan ensi kaudella samaan malliin!

P12

P12 joukkue pelasi kolmella peliryhmällä liiton sarjoissa. Black kilpasarjaa ja Red, sekä White haastajasarjaa. Kaikki peliryhmät pääsivät nauttimaan peleistä ja kehitys oli kaikilla joukkueilla loistavaa.

Vuoden joukkuepelaaja Black: Jens Jokinen

-Jens painoi jokaisessa pelissä uskomattomalla asenteella ja aina hyvällä mielellä hommia joukkueen eteen.

Vuoden kehittyjä Black: Otso Bister

-Otso näytti kauden aikana, miten kova harjoittelu tuo tulosta. Peliryhmän eniten kehittynyt pelaaja.

MVP Black: Kasper Heljälä


Vuoden joukkuepelaaja Red: Mika Kastinen

-Mikan asenteella kannettiin välillä koko peliryhmää parempiin suorituksiin.

Vuoden kehittyjä Red: Jasper Kallio

-Jasperin kehitys oli kauden aikana huikeaa katseltavaa. Pallollinen peli parani huikeasti kauden aikana.

MVP Red: Topi-Pekka Järvinen


Vuoden joukkuepelaaja White: Patrick Salomäki

-Patrickin kehitys oli kaudella upeaa katseltavaa. Kuitenkin Patun pelaaminen joukkueelle oli ensiarvoisen tärkeätä.

Vuoden kehittyjä White: Sakari Kokkonen

-Sakarin kehitys ei ollut pelkästään peliryhmän nousujohteisin, vaan koko -12 ikäryhmän nousujohteisin.

MVP White: Hannes Haataja

D-tytöt

MVP: Jasmin Öhman

Vuoden kehittyjä: Meeri liesmäki

Vuoden joukkuepelaaja: Helmi Makkonen

Sport club Hyvinkää toivottaa onnea kaikille palkituille ja toivottaa hyvää kesää kaikille seuran jäsenilleen!


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Marraskuu   »
Kategoriat