Seuraan uusi VALMENNUSPÄÄLLIKKÖ
15.5.2020 18:51 Uutisointi / Pääsivusto

Matti Kaipio valmennuspääliköksi ja Harry Virtanen konsultiksi

SCH jatkaa loistavien uutisten kanssa! SCH voi ylpeänä julkaista uuden kaksikon Matti Kaipion valmennuspäällikön tehtävään ja Harry Virtasen konsultiksi, kiveäkin kovemmat Matti Kaipio ja Harry Virtanen ottavat tehtävän vastaan seuraavaksi vuodeksi. Kaksikko oli jo aimmin saatu nostamaan miesten edustuksen valmennuksen tasoa aivan huipulle ja jatkamaan Tomas Nurmen hyvin alkanutta joukkueen nousujohteista työtä. Tämän valmennuskaksikon saaminen myös seuran käyttöön tuo myös juniorijoukkueille valmennusosaamista aivan Suomen huipulta. Nämä herrat ja seuran valmennukseen panostaminen tulevat nostamaan junioreiden harjoittelua entisestään. Tämän kehityksen myötä tullaan todennäköisesti näkemään entistä enemmän SCH:n kasvatteja salibandyliigassa. Kenties jonain päivänä myös SCH:n oma joukkue kirmaa salibandyliigan pelejä pelaamassa, mutta kumpi on ensin miehet vai naiset?


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Marraskuu   »
Kategoriat