Uutta hallitusta ei saatu kasaan
6.9.2021 22:00 Uutisointi / Pääsivusto

Sport Club Hyvinkää ry:n kokous päättyi ilman uuden hallituksen valintaa

Kokouksen osallistujamäärä ei valitettavasti riittänyt kokouksen läpiviemiseen. Tällä kertaa olisimme saaneet valittua uuden puheenjohtajan, mutta hallituksen jäseniä ei ollut riittävästi saatavilla. Tätä seikkaa lukuunottamatta kokous päästiin käymään hyvin läpi.

Tällä hetkellä olemme siis tilanteessa jossa ei ole laillista ja päätösvaltaista hallitusta. Järjestämme seurateamsin, tai tapaamisen esimerkiksi Onni Areenalle, jossa voimme tarkemmin keskustella tilanteesta. Uusi kokous tullaan järjestämään kahden viikon päästä. Tarkennusta näihin molempiin asioihin kun olemme saaneet tilat varmistettua.

Jani Ahola


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Marraskuu   »
Kategoriat