SCH Tiikerit P11 kilpasarjassa hopealle
8.9.2021 9:22 Uutisointi / Pojat 2011

Hopeajoukkue

Hieno kilpatason KWMC-turnaus Tiikereillä takana. Turnaus pelattiin yksinkertaisena sarjana ilman pudotuspelejä ja kolme kärkijoukkuetta päätyivät tasapisteisiin. Mitalit jaettiin keskinäisten otteluiden maalisuhteen perusteella, jossa Tiikerit jäivät tiukalla maalierolla hopeasijalle ErVi Mustan napatessa kultaiset mitalit kaulaansa.

Kentällä nähtiin tänä viikonloppuna kovatasoista peliä, kun ikäluokan huippujoukkueet mittelivät kesän jälkeistä kuntoaan. Joukkueen taustat ovat iloisia ja ylpeitä poikien nousujohteisesta tekemisestä, tästä on hyvä lähteä aloittelemaan kautta.

Turnauksen pistepörssin vei SCH Tiikereiden Luka Lindholm huikealla 28 pisteellä ja löytyihän sieltä muutama muukin tuttu nimi.

Neljästä pelistä 3 voittoa ja yksi tiukka tappio, joka tällä kerralla ratkaisi mitalin värin hopeaksi.

SCH Tiikerit - ErVi Musta 14-10

SB-97 Musta - SCH Tiikerit 13-10

SCH Tiikerit - ErVi Sininen 13-6

SCH Tiikerit - Oilers Tornados 14-6


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Syyskuu   »
Kategoriat