Fat Pipe ja Sport Club Hyvinkää aloittavat yhteistyön!
Sport Club HyvinkääJulkaistu: 04.07.2023 10.58

Fat Pipe ja Sport Club Hyvinkää aloittavat yhteistyön!

Sport Club Hyvinkää on solminut neljä vuotta kestävän yhteistyösopimuksen Fat Pipen kanssa. Sopimuksen myötä Fat Pipe toimittaa SCH:lle jatkossa peli- ja lämmittelypaidat sekä pelaajien varusteet.

Fat Pipe kommentoi asiaa seuraavasti
- Me Fat Pipe:llä olemme erittäin iloisia, että pääsemme aloittamaan yhteistyön SCH:n kanssa. Seura tekee hienoa työtä omalla aluellaan ja on kunnia olla mukana tässä tarinassa. Odotamme innolla että pääsemme kehittämään yhteistyötä tulevien vuosien aikana.

Fat Pipen varusteet tulevat SCH:lle Stadiumin kautta. Stadiumin Janne Helenius kommentoi uutta yhteistyötä näin
- Stadiumin ja Sport Club Hyvinkään yhteistyölle on rakennettu vahvaa pohjaa viimeisten neljän vuoden aikana ja olemme erittäin iloisia siitä, että yhteistyömme jatkuu myös seuraavien neljän vuoden aikana. Sport Club Hyvinkää tekee hienoa työtä suomalaisen urheilun ja erityisesti nuorten liikkumisen eteen, ja Stadium haluaa olla tässä aktiivinen kumppani. Me Stadiumilla pyrimme tekemään seuran ja sen jäsenten varustehankinnoista mahdollisimman sujuvaa myös jatkossa.