C2 kilpajoukkueen taival päättyi Tukholman turnaukseen
7.5.2019 22:38 Uutisointi / C2 pojat kilpa

Huippujengi!!

C2 SCH:n ja SB-Pron yhteisjoukkue päätti kautensa ja samalla koko toiminnan vapun jälkeiseen turnaukseen Tukholmassa. Turnauksessa oli mukana kovia Ruotsalaisia joukkueita. Pääsimme alkulohkosta lohkon toisena ylempään jatkosarjaan, mutta tie nousi pystyy puolivälierässä FBI Tullingea vastaan. Tappiosta huolimatta pojat pelasivat hyvin ja koko turnausreissu oli hieno kokemus. Sunnuntain finaalipeli vaihtui shoppailukierrokseen kauniissa Tukholmassa :)

Turnauksen jälkeen pojat erosivat haikein mielin omille teilleen kukin omalla taholleen. Kaudesta jäi paljon hyviä muistoja. Hienoimpina saavutuksina oli syksyn kilpasarjan lohkon kolmas sija ja sitä kautta paikka Eliittisarjassa. Tasaisessa eliittisarjassa saavutettiin viides sija. Lisäksu joukkue sijoittui toiseksi Indiaksen syksyn C2 kilpasarjan turnauksessa sekä saavutti hienon turnausvoiton loppiaisena Ilveksen turnauksessa Tampereella. Pojat harjoittelivat aktiivisesti ja kauden aikana jokainen kehittyi huimasti eteenpäin ja tästä on hyvä jatkaa eteenpäin kohti uusia joukkueita. Hienoista pojista hitsautui yhteen hieno joukkue!!

Valitettavasti yhteisjoukkueen toiminnan jatkolle emme saaneet seuralta vihreää valoa. Joukkueen kokemukset yhteisjoukkueen toiminnasta olivat positiiviset ja kaksi seuraan sai voimat yhdistämällä hyvän jengin kasaan, jonka toimintaa olisi ollut mukava jatkaa. Pojat onneksi pääosin jatkavat salibandyn parissa, osa jatkaa peliuraa SCH:n B-pojissa, osa sai pelipaikan muista seuroista, osa keskittyy pelkästään jääkiekkoon ja muutama vielä miettii jatkoa. Joukkue kiittää kaikkia yhteistyökumppaneita ja kumpaakin seuraa kuluneesta kaudesta. Kiitokset seuroille, että annoitte mahdollisuuden perustaa yhteisjoukkue ja pelata vuoden yhdessä. Homma toimi hienosti ja pojat hitsautuivat hyvin yhteen yhdeksi joukkueeksi!!


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Kesäkuu   »
Kategoriat