SCH Salamat D1 kotiturnaus
10.2.2020 15:07 Uutisointi / D2 pojat / P07

SCH Salamat pelasi Sunnuntaina Vehkojalla D1-välisarjan ottelukierroksen. Vaikka voittoja ei pojille tullut, saatiin silti kaksi hyvää peliä vuotta vanhemmissa.
Maalikooste SCH Salamat vs Eräviikingit North pelistä Youtubessa.

Ensimmäinen peli pelattiin Indians Black vastaan. Ottelu oli selvää Indianssin hallintaa, mutta silti ei kannata nukahtaa Salamia vastaan. Tästä saatiin osoitus kun Salamat takoi 3 maalia pariin minuuttiin. Silti Indians vei ottelun selvin lukemin 10-5.

Toisessa ottelussa vastaan tuli Eräviikingit North. Ottelu oli varsin tasaväkinen, vaikkakin hienoista Salamien hallintaa. Ottelu eteni tasamaalein 2-2, jonka jälkeen Salamat karkasi 4-2 johtoon, mutta Eräviikingit nousi tasoihin ja meni jo 4-6 johtoon kolmannessa erässä. Salamat ei tästä lannistunut vaan ottelun loppupuolella kiri hienoilla maaleilla tasapeliin 6-6.

   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Syyskuu   »
Kategoriat