Miesten edustuksen kausi päätökseen, pelikausi päättyy välittömästi
12.3.2020 19:35 Uutisointi / Miehet

SCH miehet kiittää kuluneesta kaudesta.

Suomen Salibandyliitto on tehnyt odotetun päätöksen ja päättänyt keskeyttää kauden 2019 - 2020. Näin ollen miesten edustuksen pelit ovat päättyyneet ko. kauden osalta. Otteluita jäi pelaamatta runkosarjassa kaksi, sekä mahdolliset karsinnat Suomisarjaan. Ensikauden sarjataso on vielä arvoitus. Joukkue tiedottaa heti kun on kerrottavaa.

Kauden 2020 - 2021 joukkueen rakentaminen on alkanut, ensimmäiset "tunnustelevat" neuvottelut on käyty joukkueen kapteeniston, taustojen sekä mahdollisten valmennuskuvioiden osalta. Tiedotamme aktiivisesti tulevien viikkojen aikana.

Kiitämme kannattajiamme ja tukijoitamme kuluneesta kaudesta joka jäi hieman lyhyeksi.

Toivotaan että pandemia saadaan pikaisesti selätettyä. Pysykää kaikki terveenä!


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Syyskuu   »
Kategoriat