SCH:n hallitus päivittää toiminnastaan - Toiminta pysähtyy välittömästi
13.3.2020 11:28 Uutisointi / Pääsivusto

SCH:n harrastetoiminta pysähtyy

Sport club Hyvinkään ry:n hallitus on tehtyt uuden päätöksen THL:n päivitettyjen (13.3) suositusten mukaan pysäyttää kaiken harrastetoiminnan seurassaan toistaiseksi. THL:n suosituksessa ryhmäharrastetoimintaa tulee välttää, joten seura toimii suosituksen mukaan ja pysäyttää myös harjoitusvuorot. SCH seuraa Suomen hallituksen, THL:n ja salibandyliiton linjauksia ja päivittää niiden perusteella, koska toimintaa voidaan jatkaa. Seura seuraa tilannetta ja tiedottaa jäsenistöään, kun muutoksia tähän ohjeeseen tulee.


Sport club Hyvinkään Ry:n hallitus

SCH:n seuratyöntekijä Tomi Laaksonen


   
Lisää uutisia
Sport Club Hyvinkää
«  Syyskuu   »
Kategoriat