Sarjapelit on menneet hienosti
Julkaistu: 04.04.2023 10.04

Sarjapelit on menneet hienosti

Meillä oli 25.3 kotiturnaus Onni-areenalla. Aamun ensimmäinen peli oli Tiikereitä vastaan. Peli oli tasainen ja saatiin hyvää vääntöä aikaiseksi, peli kääntyi meidän voitoksi ihan kolmannen erän loppuhetkillä. Turnauspäivän toinen peli oli Jäppärää vastaan. Siinä otettiin selvä voitto.

SCH - Tiikerit 3-2

Jäppärä - SCH 2-8

2.4 pelattiin taas, paikkana Esport Arena. Päivän ensimmäinen peli oli FBC Raseborgia vastaan, hyvän pelin jälkeen tuloksena melko selvä voitto. Toinen peli oli Blackbirdsiä vastaan, ja siinä maalihanat aukesi toisessa erässä, tästäkin selvä voitto meille.

SCH - FBC Raseborg 5-1

Blackbirds - SCH 1-9

Seuraavat pelit on 15.4 Keravalla, silloin vastaan tulee SB Heinola ja Pelicans Musta. Nyt jatketaan edelleen treeniä ja vedetään kausi loppuun hyvällä buugilla 💪🏼